Tuning mechaniczny pojazdu

Współcześnie wśród bardzo młodych ludzi bardzo atrakcyjny jest tuning mechaniczny. Przeważnie polega on na umiejętnej przeróbce silnika czy zawieszenia pojazdu, w którym chcemy wykonać tuning. Nie każdy jednakże wie, że tuning mechaniczny zawieszenia to przede wszystkim obniżenie pojazdu, by był łatwiejszy w prowadzeniu. Często również wymieniane są amortyzatory czy też sprężyny, aby auto lepiej się prowadziło.

Modernizacja silnika polega między odmiennymi na przebudowaniu zaworów, komór spalania, czy też zastosowaniu odpowiednich stożkowych filtrów powietrza. Jednak trzeba zwrócić uwagę na to, że jeśli modyfikujemy silnik i wszelkie podzespoły musimy konsekwentnie dopracować i wzmocnić zawieszenie silnika, lecz dobrze by było też wzmocnić całkowitą strukturę samochodu. Tuning mechaniczny jest przeważnie stosowany w różnego gatunku wyścigach, jednakże możemy się z nim spotkać w samochodach,
które należą do prawdziwych wielbicieli pojazdów.

Bardzo często stosowaną zmianą w naszych pojazdach jest zamontowanie instalacji podtlenku azotu, która daje nam możliwość dużego przyspieszenia, jednak wówczas musi być przebudowany także silnik by nic mu się nie stało w ogromnej temperaturze. Musi on również być odpowiednio smarowany, aby podczas tak ciężkiej pracy się nie zatarł.