Zalety stosowania instalacji gazowe w samochodzie

Korzystanie z samochodu to duża wygoda, dzięki niemu można szybko i sprawnie się przemieszczać. Jednak samochód to również koszty. Ceny paliw nie rozpieszczają kierowców, dlatego wiele osób wybiera instalację gazową LPG w swoim aucie. Jakie plusy ma takie rozwiązanie?

LPG to skrót od Liquified Petrolum Gas, co oznacza płynny gaz naftowy. Instalacje gazowe są montowane nie tylko w samochodach używanych na rynku wtórnym. Coraz częściej producenci umieszczają je w fabrycznie nowych autach. Ogromną zaletą instalacji gazowej jest jej trwałość. Zwykłe paliwo posiada zanieczyszczenia, natomiast gaz jest bardzo czysty, przez co nie wpływa negatywnie na podzespoły samochodu.

Czystość gwarantuje także znacznie mniejszą emisję spalin, co jest nie tylko korzystne dla instalacji, ale również dla środowiska. Dodatkowo spalanie gazu napędowego przebiega bez występowania zjawiska kondensacji ciekłego paliwa na ścianach cylindra, a to gwarantuje brak osadu, który zanieczyszcza olej silnikowy.

Nie można pominąć również znacznie niższych kosztów dla właściciela samochodu. Instalacja gazowa w samochodzie to czysta oszczędność pieniędzy. Po pierwsze cena gazu jest niższa niż benzyny, a ponadto spalanie jest mniejsze. Niższe spalanie jest spowodowane tym, że zapłon LPG potrzebuje większej energii. Przez to spalanie trwa dłużej, a temperatura spalin jest wyższa, co daje więcej energii niż w przypadku zwykłej benzyny. Głównie dlatego tak wielu kierowców wybiera instalację LPG.

Dużo niższe koszty tankowania i nieco niższe spalanie są jednocześnie korzystne dla kieszeni, jak i dla ekologii. Specjaliści twierdzą, że bardzo duża część silników dobrze współpracuje z instalacją gazową w samochodzie, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zamontować ją w swoim aucie. Trzeba jednak pamiętać, że aby całość działała poprawnie, konieczne jest odpowiednie dobranie konkretnej instalacji pod konkretny rodzaj silnika oraz fachowy montaż.